Description
Product information
Luxury verticle metallic texture
- Recommended for use in
- Guarantee – 1 month
- Instructions for care – Paste The Paper / Check Roll Direction Before Hanging
Features and benefits
Add texture to your walls with this luxury heavyweight vinyl that will beautifully complement your home decor. Perfect for all four walls and looks amazing on a feature wall.
- Heavyweight Vinyl
- Scrubbable
- Suitable for all Rooms
| Brand | Belgravia |
|---|---|
| Colour | Gold |
| Coverage | 5.3m² |
| Design | Texture |
| Finish | Matt |
| Paintable | Not paintable |
| Pattern | Plain |
| Pattern match | Free match |
| Pattern repeat | 0mm |
| Product length | 10000mm |
| Product weight | 2000g |
| Product width | 530mm |
| Style | Contemporary |
| Product code | 8014753073947 |





Reviews
There are no reviews yet.