Description
Product information
Luxury fabric effect weave texture
- Recommended for use in
Features and benefits
Add texture to your walls with this luxury heavyweight vinyl that will beautifully complement your home decor. Perfect for all four walls and looks amazing on a feature wall.
- Heavyweight Vinyl
- Scrubbable
- Suitable for all Rooms
| Brand | Belgravia |
|---|---|
| Colour | Gold |
| Coverage | 5.3m² |
| Design | Texture |
| Finish | Semi-gloss |
| Paintable | Not paintable |
| Pattern | Plain |
| Pattern match | Free match |
| Pattern repeat | 0mm |
| Product length | 10000mm |
| Product weight | 2000g |
| Product width | 530mm |
| Style | Plain |
| Product code | 8014753090074 |





Reviews
There are no reviews yet.